Chińskie przysłowie mówi: "Chcesz być szczęśliwy jeden dzień, to się upij, rok - ożeń, a całe życie - miej ogród".

    Ogród stanowi bardzo osobistą część naszego życia. Nie zawsze chcemy się nią dzielić, wolimy ten wycinek naszego świata zachować tylko dla siebie. Dlatego tak ważne jest, żeby został mądrze zaprojektowany, zgodnie z naszymi upodobaniami, stylem życia, w powiązaniu z architekturą domu i otoczenia. I wcale nie musi być duży - każdy najmniejszy nawet kawałek naszej zielonej przestrzeni może stać się oazą spokoju, radości i wyciszenia.
    Ogrodu nie da się stworzyć w pięć minut. Podobnie jak w przypadku domu, trzeba przeanalizować wiele elementów i sprawić, by wszystkie połączyły się w jedną całość.
    O ogrodzie powinniśmy pomyśleć już na etapie powstawania projektu lub najpóźniej, po ukończeniu budowy domu.
    Najczęściej kolejność jest niestety, mniej przychylna ogrodowi. Czyli na działce stoi już dom, a zaczynamy myśleć o zieleni, dopiero gdy się już do niego wprowadziliśmy. I co widzimy - piękny dom z równie pięknym ogrodzeniem, a wokół pustka. Odczuwamy jakąś fizyczną potrzebę zagospodarowania tego otoczenia, tak by to była przestrzeń i funkcjonalna i piękna zarazem, zmieniająca się naturalnie wraz z porami roku, zawsze atrakcyjna. Ale nie mamy pomysłu, wiemy że popełniając błędy, poniesiemy duże koszty, kosztowne jest również zatrudnienie architekta krajobrazu i zrealizowanie projektu jednorazowo.

    Wychodząc naprzeciw tym osobom, Pracownia Perfekt opracowała unikatową na rynku ofertę aranżacji ogrodu na każdą kieszeń. Projekt taki mogą Państwo realizować etapowo, w miarę możliwości finansowych, lub jednorazowo. Jest to oferta projektu aranżacji ogrodu ON - LINE. Został on tak opracowany by mógł być Państwa przewodnikiem w kolejności / etapach / prac, doborze roślin wraz z dokładną specyfikacją ilościową i gatunkową.

Co zawiera Projekt aranżacji ogrodu?
- Organizacja przestrzeni ogrodu tj.
- wyznaczenie ścieżek, podjazdów (wraz z propozycją z jakich materiałów je wykonać tak by pasowały do całości założenia),
- wyznaczenie usytuowania małej architektury (oczek wodnych, altan, trejaży, rzeźb, składzików narzędzi itp.),
- wyznaczenie usytuowania miejsc do wypoczynku, grillowania, placów zabaw dla dzieci,
- propozycja zaaranżowania tarasów,
- rozplanowanie grup roślin wraz z dokładną specyfikacją ilościową i gatunkową dostosowanych do warunków oświetlenia i gleby.
- propozycja rozmieszczenia punktów świetlnych / by ogród był atrakcyjny i bezpieczny również po zmroku.

Co zyskujesz?
    Kupując /za stosunkowo niewielkie pieniądze/ projekt - przewodnik, możesz w dowolnym momencie realizować kolejne etapy projektu, dostosowując je do możliwości czasowych i finansowych, nawet przez wiele lat, mając pewność, że efekt końcowy będzie spójny i atrakcyjny o każdej porze roku, że każdy będzie tu mógł odpocząć.

Czas realizacji 14 dni *

* nie licząc czasu na przesyłanie materiałów przez klienta /niezbędnych do celów projektowych/

Strona wykonana przez: ADAMNA